16.1.2012

Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Přehled vybraných článků

Aktuální dotazy a odpovědi k dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti za rok 2011

13.01.2012 Zdroj: Česká daňová správa MF (ČDS MF)

Česká daňová správa vydala přehled aktuálních dotazů a odpovědí na ně k dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro rok 2012, tedy za zdaňovací období roku 2011. V dokumentu tak naleznete odpovědi na otázky týkající se tiskopisů k dani a možnostem elektronického podání, slev na dani a daňových zvýhodnění, nerezidentů a studentů či penzijního připojištění a soukromé životní pojištění. Posledním okruhem často kladených otázek jsou dotazy na roční zúčtování daně.


Stanovení jednotných kurzů za zdaňovací období 2011

13.01.2012 Zdroj: Ministerstvo financí (MF)

Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, použijí pro přepočet cizí měny jednotný kurz stanovený podle § 38 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění (dále jen "zákon o daních z příjmů"). Pro přepočet cizích měn neuváděných v kurzovním lístku se použije přepočet přes třetí měnu, kterou si mezi sebou poplatníci dohodnou, případně lze využít služeb znalců se specializací na devizovou problematiku.


Cena za datovou zprávu opět klesne, stát a občané ušetří miliony korun

06.01.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Za dva a půl roku od spuštění datových schránek odeslali lidé, firmy a úřady přes 66 milionů datových zpráv. Díky tomu už podruhé klesne cena za jednu datovou zprávu. Zatímco na startu projektu platil stát 15,04 Kč bez DPH za jednu zprávu, napříště to bude jen 11,68 Kč bez DPH.


Administrativní zátěž klesne do roku 2013 až o 30 procent

11.01.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Premiér Petr Nečas představil společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou cíle vlády ve snižování byrokracie a příklady některých realizovaných opatření. Na zbytečnou administrativu budou moci upozorňovat i lidé a jejich podněty bude ministerstvo pravidelně vyhodnocovat.


Podpora účasti českých firem na zahraničních veletrzích bude pokračovat

10.01.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Již více než 1600 českým firmám a profesním organizacím pomohl projekt Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) "Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí", jehož realizátorem je od roku 2010 agentura CzechTrade a dodavatelem Hospodářská komora České republiky (HK ČR). Zejména pro malé a střední podnikatele projekt představuje ideální možnost, jak se prezentovat potenciálním zahraničním partnerům a uzavírat s nimi obchodní kontrakty.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 2. týden 2012

16.01.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizované databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příleitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070