6.2.2012

Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Přehled vybraných článků

Indie poprvé vybrala ČR pro svou největší obchodní akci India Show

26.01.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Největší obchodní a ekonomická akce Indie zavítá v září 2012 do České republiky. Indická vláda pro pořádání India Show ročně vybírá pouze dvě nebo tři země světa. Pro rok 2012 zvolila Českou republiku a Japonsko. Na Mezinárodní strojírenský veletrh tak přijede více než stovka indických firem podporovaná nejvyššími představiteli země. Bude to také vůbec poprvé, co se India Show představí v regionu střední a východní Evropy.


Tři kroky k úspěšnému veletrhu

25.01.2012 Zdroj: CzechTrade

V článku jsou shrnuty zásady komplexního plánování, přípravy, realizace a vyhodnocení účasti na zahraničním veletrhu. Tyto informace jsou doplněny zkušenostmi a doporučeními odborníků z praxe. Kvalitně zajištěná veletržní expozice a účast totiž přinese ovoce jen tehdy, pokud má vystavovatel jasno, proč veletrh vybral, jaké jsou cíle jeho prezentace a zejména pouze v případě, že veletržní expozice nebude osamocenou marketingovou aktivitou na daném zájmovém exportním teritoriu.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 5. týden 2012

06.02.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


BusinessInfo.cz pomáhá bořit bariéry

01.02.2012 Zdroj: CzechTrade

V závěru loňského roku se na stránkách portálu BusinessInfo.cz objevila poprvé nabídka prodeje novoročenek Konta BARIÉRY. Pracovníci portálu i agentury CzechTrade, která portál BusinessInfo.cz provozuje, jsou hrdi na to, že tímto způsobem mohli přispět na účet pomoci dětem a mladým lidem se zdravotním postižením.


Návrh Exportní strategie 2012-2020: nové trhy a efektivní služby pro české vývozce

06.02.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Otevřít nové trhy pro české vývozce a poskytnout jim chytré služby ze strany státu, to jsou hlavní cíle návrhu nové Exportní strategie České republiky pro období 2012-2020. Strategie klade důraz na prosazení pozitivních změn v české ekonomice, na podporu vývozu s vysokou přidanou hodnotou a posunutí českých vývozců v hodnotovém řetězci směrem ke konečným zákazníkům.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizované databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příleitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070