13.2.2012

Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Přehled vybraných článků

Nový projekt financovaný ČR v oblasti soudnictví v Albánii

13.02.2012 Zdroj: Ministerstvo financí (MF)

Ministerstvo financí České republiky dalo souhlas s financováním projektu technické asistence v Albánii. Projekt bude financován z Českého fondu technické spolupráce zřízeného Ministerstvem financí v roce 2008 u Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) usnesením vlády č. 1448 ze dne 19. prosince 2007. Nespornou výhodou českého bilaterálního fondu je jeho vázanost pouze na české subjekty.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 6. týden 2012

13.02.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Publikace o daních v Rusku

02.02.2012 Zdroj: BusinessInfo.cz

Daňová akademie komory daňových poradců v ČR vydala knihu Anny Barboj "Daně v Rusku. Rady a komentáře k minimalizaci daňových rizik". Jde o unikátního průvodce ruskou daňovou legislativou určeného všem, kteří provozují svou činnost na území Ruské federace nebo mají v plánu s ní začít. Kniha objasňuje proceduru registrace zastoupení a poboček zahraničních firem, cizích stá tních občanů a soukromých podnikatelů na území Ruské federace a také způsob zdanění jejich činnosti na území RF.


CzechTrade: Automobilový průmysl a elektronika opět tlumí turbulence českého exportu

07.02.2012 Zdroj: CzechTrade

Prosincové výsledky potvrdily nastoupený trend z předchozích měsíců. Zahraniční obchod skončil rekordním přebytkem 10,5 miliardy korun. Rekordní byl i celý rok, který skončil s přebytkem ve výši 191, 4 miliardy korun. Komentář vládní agentury pro podporu exportu CzechTrade ke zveřejněným výsledkům zahraničního obchodu za prosinec roku 2011.


Dle průzkumu HK ČR hodnotí malé a střední firmy svou situaci méně příznivě

12.02.2012 Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

Malé a střední firmy v Česku hodnotí svou ekonomickou situaci v posledním půlroce hůře než v předchozích optimistických obdobích a ve výsledcích posledního průzkumu převládá neutrální hodnocení jejich ekonomické situace. Co se týče hodnocení výhledu pro příští období, jsou tuzemské malé a střední podniky méně optimistické, převládá zde také podíl podnikatelů s neutrálním výhledem, podíl podnikatelů s negativním výhledem se však zvýšil.


Export zažívá mírné oživení, MSP se však spoléhají nejvíce samy na sebe

08.02.2012 Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zveřejnila výsledky průzkumu o názorech podnikatelů na podporu exportu. Šetření navazuje na průzkum realizovaný v září 2009. V aktuálním šetření se exportéři z řad malých a středních podniků vyjádřili k vývoji exportu a jeho trendům, k hodnocení státní podpory exportu a jejímu využívání z řad MSP, k návrhu na zvýhodnění exportérů odebírajících své subdodávky od českých výrobců a k transformaci státních služeb na podporu exportu.


Končí příjem žádostí na Předčasné ukončení zemědělské činnosti

13.02.2012 Zdroj: Ministerstvo zemědělství (MZe)

Vzhledem k naplnění cílů stanovených pro opatření Předčasné ukončení zemědělské činnosti, a zároveň vzhledem k naplnění závazků odpovídajících výši rozpočtu na toto opatření v rámci Programu rozvoje venkova ČR na období 2007-2013, rozhodl ministr zemědělství Petr Bendl o ukončení příjmu žádostí k datu 30. 3. 2012.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizované databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příleitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070