Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

04.09.2012

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

Průzkum HK ČR: Malí a střední podnikatelé nejsou ke svému budoucímu vývoji skeptičtí

28.08.2012 Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

Skepse a obavy z budoucnosti se českými firmami nešíří. Aktuální průzkum Hospodářské komory České republiky jednoznačně potvrzuje, že tuzemští podnikatelé jsou v hodnocení výhledu pro příští pololetí optimističtí. Podíl podnikatelů s pozitivním výhledem pro příští pololetí se výrazně zvýšil a to i přes to, že český byznys prochází velmi náročným obdobím. Potvrzuje to mimo jiné i skutečnost, že poslední půlrok hodnotí malé a střední firmy v Česku svou ekonomickou situaci naopak podstatně hůře než v předchozích optimistických obdobích.


MPO podporou exportu vychází vstříc potřebám podnikatelů

24.08.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky (MPO) se ve svých aktivitách na podporu českého exportu striktně řídí kompetencemi jemu svěřenými ze zákona a současně v maximální možné míře vychází vstříc potřebám českých podnikatelů. Vyplynulo to z tiskové konference dne 24. 8., na které ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba shrnul výsledky, jichž MPO dosáhlo v prvním půlroce realizace Exportní strategie ČR pro roky 2012-2020.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 35. týden 2012

03.09.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Мezinárodní investiční banka (MIB)

27.08.2012 Zdroj: BusinessInfo.cz

Mezinárodní investiční banka je uznávanou finanční institucí s dlouholetou historií, těšící se pověsti spolehlivé banky. Banka byla založena v roce 1970 a mezi zakládajícími státy nechybělo tehdejší Československo. Dosud Mezinárodní investiční banka úvěrovala kolem 200 investičních projektů v různých zemích a poskytla úvěry v celkové částce více než 7 miliard euro. Podíl podnikatelských subjektů z ČR na této částce je, zvláště v posledních letech, minimální.


Ukončení pracovního poměru se zaměstnancem

31.08.2012 Zdroj: Česko-německá obchodní a průmyslová komora

Zatímco zaměstnanec může pracovní poměr ukončit výpovědí z jakéhokoliv důvodu nebo i bez uvedení důvodu, zaměstnavatel má svou pozici o mnoho těžší. Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z důvodů výslovně stanovených v zákoníku práce.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070