Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

30.10.2012

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

České podniky uzavřely s Kazachstánem zakázky za téměř tři miliardy korun

24.10.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Smlouvy za téměř tři miliardy korun (150 milionů dolarů) podepsaly české firmy s Kazachstánem v rámci aktuální dvoudenní návštěvy kazašského prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který do ČR přicestoval v doprovodu podnikatelů. Kazachstán figuruje mezi prioritními státy pro český vývoz.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 43. týden 2012

29.10.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Téměř 270 firem a více než 1 200 uchazečů se již zapojilo do projektu Stáže ve firmách

23.10.2012 Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)

Nezaměstnanost v České republice během září vzrostla na 8,4 %, i přesto řada zaměstnavatelů stále nenachází kvalifikované pracovníky. Šanci na změnu přináší nový projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí. Ten pomáhá lidem, kteří marně shánějí práci z důvodu nedostatku praxe, a zároveň umožňuje firmám vychovat si zaměstnance podle vlastních potřeb.


SP ČR k výhledům průmyslu v ČR: růst podniků škrtí ceny energií

25.10.2012 Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

Průmyslníci v České republice jsou výrazně nespokojeni s nestabilitou podnikatelského prostředí a kriticky hodnotí nepředvídatelnost chování koaliční vlády. Kondici průmyslu zhoršuje slabá zahraniční a domácí poptávka a rostoucí ceny energií. To jsou některé závěry z aktuálního dotazníkového šetření mezi nefinančními podniky Svazu průmyslu a dopravy ČR a České národní banky. Ve statistickém šetření odpovídalo 188 respondentů.


Podnikatelský plán a strategie

27.09.2012 Zdroj: BusinessInfo.cz

Správně sestavený podnikatelský plán by se měl skládat z několika hlavních částí, z nichž každá má své opodstatnění a význam. Na úvod bývá účelné vysvětlit základní smysl a pozice dokumentu, hned poté by mělo následovat shrnutí. Hlavní kapitoly podnikatelského plánu obvykle zahrnují vlastní popis podnikatelské příležitosti, cíle firmy a vlastníků, určení potenciálních trhů, analýzu konkurence, marketingovou a obchodní strategii, realizační projektový plán a finanční plán. Chybět by neměly předpoklady úspěšnosti a rizik projektu, například ve formě SWOT analýzy.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070