Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

04.12.2012

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR - 48. týden 2012

03.12.2012 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Nejlépe řídí své inovace v Česku společnosti LINET a COMTES FHT

30.11.2012 Zdroj: BusinessInfo.cz

Dne 30. listopadu 2012 byly v pražské Národní technické knihovně vyhlášeny výsledky soutěže v řízení inovací „Best Innovator 2012“. Vítězem prvního ročníku prestižního klání na českém trhu se v kategorii velkých podniků stala společnost LINET, přední evropský výrobce nemocničních a pečovatelských lůžek a souvisejícího vybavení. V kategorii malých a středních podniků zvítězila společnost COMTES FHT, soukromá organizace zaměřující se na aplikovaný materiálový výzkum a výzkum v oblasti tepelného zpracování kovových materiálů.


Inovační manuál malé a střední firmy

13.08.2012 Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

Inovace mohou měnit podnikové procesy, výrobky, stejně jako celkové zaměření a směřování firmy. Z tohoto pohledu rozdělujeme inovace na strategické, produktové a procesní. V textu naleznete charakteristiky jednotlivých typů inovací, stejně jako příklady jejich implementace v konkrétní podnikatelské praxi. Vedle toho se seznámíte také s pojmy inovační controlling, strategický inovační controlling a operativní inovační controlling.


Nová zelená úsporám má odstartovat v srpnu

27.11.2012 Zdroj: Ministerstvo životního prostředí (MŽP)

Ministerstvo životního prostředí představilo návrh programu Nová zelená úsporám, kterým se bude zabývat vláda, která jeho výslednou verzi bude také schvalovat. Cílem programu je přispět ke snížení energetické náročnosti soukromých obytných domů a budov veřejné služby, jako jsou například školky, domovy pro seniory, kulturní zařízení nebo sportovní zařízení.


Vyhrajte stipendium NASA v Silicon Valley

30.11.2012 Zdroj: BusinessInfo.cz

Máte v hlavě nápad na zajímavou technologii, která by zlepšila život alespoň milionu lidí ve vašem regionu? Nebo už na této technologii reálně pracujete? Přihlaste ji do soutěže Global Impact Competition a vyhrajte stipendium v Silicon Valley v hodnotě 25 tisíc dolarů, vyzývá NASA. Soutěž organizuje Singularity University, mezi jejíž zakladatele se řadí právě NASA, přihlásit se mohou lidé ze střední a východní Evropy i Turecka. Partnerem soutěže pro Českou republiku je JIC (Jihomoravské inovační centrum).


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070