Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

22.01.2013

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR – 3. týden 2013

21.01.2013 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Exportní balíčky CzechTrade

15.01.2013 Zdroj: CzechTrade

V rámci Exportních balíčků Basic, Business a Plus zajišťuje agentura CzechTrade dostupnost svých služeb i pro malé podniky a podporuje tak jejich vstup na perspektivní trhy. Balíček Basic je určen pro začínající exportéry. V jeho rámci získáte úvodní informace k vybraným trhům, zmapování konkrétních exportních příležitostí a poptávek, účast na odborně a teritoriálně zaměřených seminářích či konzultace se zahraničními zástupci obchodních misí MPO. Balíček Business je rozšířenou formou nabídky základního balíčku Basic a oproti němu zahrnuje navíc například přímé oslovení zahraničních partnerů, organizování obchodních jednání a konzultace v oblasti průmyslového vlastnictví. Balíček Plus pak poskytuje služby převážně individuálního a dlouhodobého charakteru nad rámec těchto dvou balíčků.


Seed fond již zná svého depozitáře

21.01.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Jedna z klíčových veřejných zakázek na dodavatele služeb pro český rozvojový, uzavřený investiční fond, a.s. je uzavřena. Depozitářem se stane UniCreditBank Czech republic, a.s. Tím realizace pilotního projektu Seed fondu postupuje do další fáze.


Dobrovolným důchodovým pojištěním lze vyřešit různé situace

18.01.2013 Zdroj: Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Doba, po kterou osoby nevykonávají výdělečnou činnost zakládající povinnou účast na důchodovém pojištění, jako je nejčastěji zaměstnání nebo podnikání, nebo nejsou účastni důchodového pojištění z titulu náhradní doby pojištění (např. péče o dítě do 4 let věku, péče o závislou osobu, pobírání invalidního důchodu třetího stupně aj.), nemůže být započítána do celkové doby pojištění pro vznik nároku na důchod a pro výši důchodu.


České malé a střední podniky chtějí v příštím roce investovat 16,8 miliard eur

16.01.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Malé a střední firmy v ČR chtějí v průběhu příštího roku investovat do rozvoje podnikání o 13 procent více, než kolik proinvestují za rok 2012. Pravidelný průzkum GE Capital "Barometr kapitálových investic evropských malých a středních podniků" ukázal, že celkově půjde o částku 16,8 miliard eur, v průměru pak asi o 78 tisíc eur na podnik.


HK ČR zvyšuje konkurenceschopnost českých firem v Rusku

16.01.2013 Zdroj: Hospodářská komora ČR (HK ČR)

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou Ruské federace a partnery spustila nový projekt s názvem Ruský certifikát, který za expertní podpory českých firem pomůže získat dokumentaci nezbytnou pro export zboží a služeb do Ruské federace. Zejména se jedná o certifikáty, technická, sanitární a fytosanitární povolení, akreditace, licence, oceňování, patenty a další dokumenty, které úřady v daných zemích vyžadují s předstihem.


Novela zákona o investičních pobídkách odstartovala příliv investičních záměrů

21.01.2013 Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Od ledna do 11. července loňského roku sedm a od 12. července do konce loňského roku dalších čtyřicetjedna. Tolik žádostí o čerpání investičních pobídek v roce 2012 přijala agentura CzechInvest. Ve srovnání s rokem 2011 to je o pět investičních záměrů více, a s rokem 2010 dokonce o dvacetsedm více. Zlomovým okamžikem se stala novela zákona o investičních pobídkách, která je účinná právě od 12. července 2012 a na kterou si počkaly například firmy ŠKODA Auto a.s., Saar Gummi Czech s.r.o, TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. nebo Jotun Powder Coatings (CZ) a.s.


AMSP ČR a kontaktní centrum pro pražské podnikatele

21.01.2013 Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

16. ledna 2013 bylo v Praze otevřeno Kontaktní centrum pro podnikatele, které je součástí projektu Akcelerace, programu podpory podnikání na území hl.města Prahy a které vzniklo na základě úzké spolupráce Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a pražského magistrátu. Další společným projektem jsou inovační vouchery.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070