Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

26.02.2013

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

undefined

Přehled vybraných článků

Export v kostce – aktualizovaná verze pro I. pololetí 2013

06.08.2012 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Rok 2013 znamená druhý rok realizace Exportní strategie České republiky pro období 2012-2020, kterou v březnu 2012 schválila vláda. Jednou z cest jak se dostávají jednotlivé nástroje podpory exportu k českým firmám a jak zvýšit jejich povědomí o službách státu v oblasti podpory a exportu je i Export v kostce - jednotná a kompletní nabídka služeb státu v oblasti podpory exportu.


Aktuální informace o programech podpory podnikání (21. 2. 2013)

22.02.2013 Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Přehled novinek agentury CzechInvest z oblasti podpory podnikání k 21. únoru 2013.


Kuba: Český export bude v roce 2013 znovu rekordní

19.02.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Přestože byl rok 2012 pro naši ekonomiku složitý, českým exportérům se dařilo. Vynikající výsledky českých firem na zahraničních trzích dávají tušit, že i letos budou vývozci velmi úspěšní. Alespoň o tom vypovídá vývoj na trzích, kde už tuzemské firmy působí.


Výroční konference HR know how si bere jako téma návrat k hodnotám

18.02.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Společnostem, které pracují se svými zaměstnanci jako s cenným aktivem, není třeba představovat výroční konferenci „HR know how“, jejíž součástí bývá slavnostní vyhlášení cen HREA – Excellence Award®. Novinkou je ale letošní téma této významné akce, která se uskuteční 21. března 2013 v netradičním prostoru Muzea Stará Čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči. Tím tématem jsou hodnoty. Snahou setkání odborníků je vytvořit ucelený pohled na současný vývoj ekonomiky, trhu práce i HR s důrazem na hodnoty jako na východisko ze současné krize.


Praktický průvodce online marketingem

25.02.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Průvodce nastavením a realizací úspěšné strategie v internetovém marketingu. Počínaje stanovením strategie pro klíčová slova a zveřejňováním hodnotných textů na sociálních sítích až po systematickou online komunikaci a analýzu a vyhodnocování vašich marketingových aktivit, vás tento průvodce provede všemi základními body, které musíte učinit, aby byla vaše firma na internetu efektivní a váš byznys rostl.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR – 8. týden 2013

23.02.2013 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Varování před riziky při registraci průmyslových práv do bezvýznamných rejstříků

21.02.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministerstvo průmyslu a obchodu upozorňuje na to, že se opětovně objevují klamavé písemné či elektronické výzvy různých soukromých společností ke zveřejnění, registraci či evidenci průmyslových práv v jejich rejstřících nebo databázích vedených na internetu a k placení poplatků za tyto činnosti (služby). Tyto výzvy nemají nic společného jak s Úřadem průmyslového vlastnictví (ÚPV), který jako jediný v ČR provádí registraci práv k průmyslovému vlastnictví s příslušnými právními účinky, tak se Světovou organizací duševního vlastnictví (World Intellectual Property Organization (WIPO) v Ženevě.


Konference Investiční pobídky v České republice

21.02.2013 Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Dne 28. února 2013 se v Praze uskuteční pod záštitou agentury CzechInvest konference Investiční pobídky v České republice, na které vystoupí zástupci všech administrativních a kontrolních orgánů investičních pobídek v České republice, tedy zástupci MPO, MF, MPSV a agentury CzechInvest.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070