Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

26.03.2013

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

EGAP se zaměří více na podporu malých a středních podniků

25.03.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) pojistila v loňském roce český export za více než 72 miliard korun. Jde o rekordní objem v její dosavadní historii. Nové vedení EGAP má, podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby, za úkol pracovat na strategii pojišťování komerčních a nekomerčních rizik a musí být aktivní na mezinárodním poli. V rámci proexportní strategie je pak podle ministra nejdůležitější, aby bylo pojištění od EGAP určené i pro malé a střední podniky a splňovalo princip jednoduchosti, dostupnosti a transparentnosti.


V roce 2012 přilákala agentura CzechInvest do České republiky 350 nových projektů

25.03.2013 Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Počet nových investičních projektů zprostředkovaných Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest průběžně narůstá. Jak vyplývá z nejnovějších statistik, 350 novými investicemi za rok 2012 překonala svůj dosavadní rekord z roku 2011. Nové investice přinesou do České republiky přes 26 miliard korun a vytvoří více než 12 tisíc nových pracovních míst.


Brno rozdělí 4 miliony na inovace, městu by se měly vrátit pětkrát

21.03.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Brno již popáté nabízí firmám sto tisíc korun na výzkumné projekty s místními vědci. Na tyto inovační vouchery vyčlenilo město v letošním roce čtyři miliony korun, projekt administruje Jihomoravské inovační centrum (JIC). Vouchery jsou otevřené firmám z celého světa, uzávěrka přihlášek je 8. května. Za uplynulé čtyři roky podpořilo Brno projekt celkově 24 miliony korun. Podle výsledků evaluace provedené JIC se prostředky vložené do projektu vrátí v horizontu pěti let pětkrát.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR – 12. týden 2013

24.03.2013 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Evropské ceny za podporu podnikání 2013

21.03.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Usilujete o podporu podnikatelského prostředí ve svém kraji, městě či obci? Máte zájem soutěžit se svým projektem v celoevropské soutěži a stát se inspirací pro ostatní? Evropská komise vyhlásila již sedmý ročník soutěže Evropské ceny za podporu podnikání, ve které oceňuje a odměňuje nejúspěšnější projekty veřejné správy zaměřené na podporu podnikání a podnikavosti v celé Evropě.


Živnostníkům a malým firmám se sníží počet návštěv úřadů

19.03.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Živnostníci a malé firmy už nebudou muset tak často obíhat všechny úřady. Ministerstvo průmyslu a obchodu dokončilo projekt, jehož cílem bylo naplnit registr osob aktuálními údaji o podnikajících fyzických osobách a provozovnách, průběžně aktualizovat tyto údaje a plnit další povinnosti ve vztahu k základním registrům veřejné správy.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070