Aktuální přehled novinek portálu BusinessInfo.cz

03.04.2013

Vážení uživatelé portálu BusinessInfo.cz,

zasíláme vám pravidelný přehled novinek z portálu BusinessInfo.cz. Vaše náměty či připomínky uvítáme na e-mailové adrese redakce@businessinfo.cz

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz .

  

Přehled vybraných článků

Seminář k problematice Celní unie Rusko-Bělorusko-Kazachstán

26.03.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s zastupitelskými úřady zemí-členů Celní unie Rusko-Bělorusko-Kazachstán ve spolupráci Euroasijskou ekonomickou komisí, Komorou SNS a SP ČR si Vás dovolují pozvat na seminář „Aktuální tendence zahraničního obchodu se zeměmi Celní unie Rusko-Bělorusko-Kazachstán a Společného hospodářského prostoru (Euroasijské unie) v souladu s příslušnými pravidly WTO“, který proběhne 4.4.2013 v 9:30 na MPO ČR, Na Františku 32, Praha 1.


Právní předpisy ve Sbírce zákonů ČR – 13. týden 2013

31.03.2013 Zdroj: Ministerstvo vnitra (MV)

Dokument přináší přehled předpisů publikovaných ve Sbírce zákonů ČR v uvedeném týdnu. V plném znění jsou právní předpisy poskytnuty formou přílohy.


Manuál pro budoucí účastníky důchodového spoření

27.03.2013 Zdroj: Česká daňová správa MF (ČDS MF)

Manuál obsahuje souhrnný popis registrace smlouvy o důchodovém spoření pro fyzické osoby, které chtějí vstoupit do II. pilíře důchodového systému a stát se tak účastníky důchodového spoření.


Informace o exportní konferenci Jak úspěšně exportovat do Chorvatska a Srbska

27.03.2013 Zdroj: CzechTrade

Exportní konference na téma Jak úspěšně exportovat do Chorvatska a Srbska proběhne dne 26. dubna 2013 od 09:30 do 13:00 v Praze na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR (Politických vězňů 21).


MPO pro podporu technického vzdělávání

26.03.2013 Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba splnil svůj závazek, dokončil návrh na podporu technických oborů, který nyní posílá do sněmovny. Legislativní návrh vychází z výsledků jednání se zástupci Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy a Fóra průmyslu a vysokých škol. Změna má zefektivnit odbornou přípravu a zvýšit kvalitu absolventů odborných škol. Má tak pomoci jako jeden z nástrojů k odvrácení zásadního nedostatku kvalifikovaných pracovních sil pro průmysl a zabránit negativnímu dopadu na konkurenceschopnost ČR. Materiál nyní putuje do dolní komory ve formě poslaneckého návrhu, prioritou ministra je, aby nový systém podpory technického vzdělávání vstoupil v platnost od 1. září 2013.


Podnikatelská mise českých firem do Belgie

26.03.2013 Zdroj: CzechTrade

CzechTrade ve spolupráci s HK ČR organizují misi podnikatelů do Bruselu a Antwerp ve dnech 10. – 11. 6. 2013. Mise bude zaměřena na následující obory: informační technologie, nanotechnologie, biotechnologie, alternativní zdroje energie, vodní a odpadové hospodářství, stavební průmysl včetně stavebních materiálů a designového průmyslu, dále na zdravotnickou techniku a outdoorové vybavení.


Zapojte se do průzkumu zahraničně obchodních aktivit českých malých a středních IT firem

02.04.2013 Zdroj: BusinessInfo.cz

Podílejte se na průzkumu zahraničně obchodních aktivit malých a středních podniků poskytují IT služby a získejte zdarma výsledky průzkumu pro Vaše lepší rozhodování. Stačí vyplnit online dotazník.


Další služby portálu

Vstup do podnikání

Jak začít podnikat? Start podnikání a jednání s úřady krok za krokem. Návody, postupy a formuláře nejen pro začínající podnikatele.

Exportní příležitosti

Průběžně aktualizovaná databáze exportních příležitostí, jako jsou zahraniční poptávky, zahraniční projekty a tendry či investiční příležitosti.

Kalendář akcí

Přehled aktuálních seminářů, konferencí, výstav, pracovních setkání a dalších událostí.

Podpory a dotace

Obsáhlá databáze podpor a dotací s možností rozšířeného vyhledávání.

Formuláře

Aplikace umožňuje práci a garantovanými formuláři a žádostmi úřadů a institucí.

Životní situace

Databáze životních situací obsahuje platné a aktuální návody pro jednotlivé procesy životního cyklu podnikání.

Vlastnosti zasílaných NOVINEK si můžete po přihlášení na portál upravit pomocí příkazu "Nastavení".

Pro Vaše případné náměty, připomínky či dotazy je Vám redakce k dispozici na e-mailu redakce@businessinfo.cz nebo v pracovních dnech od 8 do 16 hodin na kontaktních telefonech:

mobil: +420 777 854 931, tel.: +420 241 011 070, fax.: +420 241 011 093.

Odběr novinek zrušíte kliknutím na tento odkaz.

Kontakt na redakci: redakce@businessinfo.cz, tel.: +420 241 011 070